SSS

Hangi ülkeler Schengen Bölgesinde yer almaktadır?

Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan.

Schengen vize başvurusu kaç gün içerisinde sonuçlanmaktadır?

Vize başvuru sonuçları ülkelere göre değişmekle beraber, Schengen vizesi için tüm ülkelerin 90 gün boyunca vize sonuçlandırma süresi bulunmaktadır.

Seyahatim boyunca birkaç Schengen ülkesine ziyarette bulunacağım. Hangi ülkeden başvuru yapmalıyım ?

Ziyaret edeceğiniz Schengen ülkeleri arasında en çok kalacağınız ülkeden, kalacağınız gün sayısı aynı olması durumunda ilk giriş yapacağınız ülkeden başvurunuzu yapmalısınız.

Başvuru evrakları kaç gün içerisinde hazır olmaktadır?

Başvuru evraklarınız sizlerden talep etmiş olduğumuz belgelerin gönderimine bağlı olmakla beraber tarafımıza hazırlanacak olan evraklar ile 3-5 iş günü içerisinde hazır olmaktadır.

Multi vize ne anlama gelmektedir?

Çok girişli schengen vizesi ‘multiple vize’ olarak geçer. Vize alınan ülkeden/bölgeden çıkış yapıldıktan sonra, vizenin geçerlilik süresi içinde istenildiği kadar tekrar vize almaksızın schengen vizesi isteyen ülkelere giriş yapılabilir.

Vizem kesin olarak olumlu sonuçlanır mı?

Vizenizin %100 olumlu sonuçlanacağı garantisini verememekteyiz, bu tarz söylemlerde bulunan kişiler/kurumlar ile de çalışmanızı önermemekteyiz. Vize sonucunuz karar mercii konsolosluktur, bizler sadece sizlere başvuru sürecinizin başından sonuna kadar destek vermekteyiz.

Danışmanlık sözleşmeniz mevcut mudur?

Evet, danışmanlık sözleşmemiz mevcuttur. Danışanımıza süreç hakkında bilgi vermemiz sonucunda danışanın olumlu sonuçlanması noktasında kişiye sözleşme ileterek sürecimizi resmi olarak başlatmaktayız.

Schengen başvurum için parmak izi vermem gerekir mi?

Schengen ülkelerinin Kasım 2014 başında almış olduğu karara göre tüm vatandaşlarımız başvuru sırasında parmak izi vermek zorundadırlar. Parmak izi veren vatandaşlarımız 5 yıl boyunca parmak izi vermeye gitmesine gerek yoktur.

Danışmanlık haricinde uçak ya da otel rezervasyonu yapıyor musunuz?

Evet, danışanlarımızın talebi doğrultusunda uçak ya da otel rezervasyon, satınalma işlemi gerçekleştirmekteyiz.

Detaylı seyahat planı oluşturmakta mısınız?

Tabii, danışanlarımızın talebi doğrultusunda gidilecek ülkeden başlayıp gezilecek ülkeler, gidilmesi gereken önemli konumlar hakkında detaylı seyahat planı yapmaktayız.